| c0pil1n a întrebat:

Am caderi de frame-uri atunci cand se aud zgomote in jocuri (gen explozia unei grenade sau cand trage un alt player etc)
Placa de baza Asus prime h310m-r r2.0 (am downloadat driverul audio, am incercat si alte versiuni si am dat dezactivare la cele amd din device manager.

1 răspuns:
| Adrian5575 a răspuns:

Este normal sa scada atunci cand se petrec diferite actiuni in joc. Daca merge greoi si e deranjant, inseamna ca PC-ul e mai slabuț si ii trebuie un upgrade. Incearca sa optimizezi setarile jocului pentru performanta, nu pentru calitate si vezi ce se intampla.