| Paul260 a întrebat:

Am calculator procesor intel pentium dual core de 1.8, 3g ram 667 frecventa, placa video nvidia geforce 8400gs, hdd:200, ce windows mi-ar fi bun ca windows 7 merge daca cam greu nu mai merge ca inainte de la prima instalare? ce windows imi recomandati?

6 răspunsuri:
| bistriteanul a răspuns:

Windows 7 ar trebui sa-ti mearga fara problema avand in vedere specificatiile PC-ului tau! Daca-ti place ceva de ultima ora, cu multe interfete Aero, plin de gadget-uri, instaleaza-ti Windows 7! Daca vrei ceva simplu, bun si fara erori, instaleaza-ti Windows XP!

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Xp sp3 e cel mai bun

| yonutz888 a răspuns:

Xp,eventual sa iti downloadezi programul tune up utilites(il face sa meraga mai bine)

| liviuiacob88 a răspuns:

Ori ce windows ai instala dupa un timp registrii se incarca si calc va merge mai greu instaleaza programe ce curata registrii Reg Cleaner...

| Flav223 a răspuns:

Windows Xp sp3 eu am xp si imi merge foarte bine, chiar daca e mai vechi! Sper sa te ajutewinking

| Afine a răspuns:

Windows 7 este cel mai bun sistem de operare la ora actuala!
Windows 7 nu este "ceva cu aero si gadget-uri" este un windows lucrat de la 0!
Nu este windows vista prelucrat!
Windows xp este vechi si in curand vor disparea update-urile pentru el si nici producatorii de placi video / placi de baza s.a.m.d nu vor mai oferi suport software pentru xp!