| Mariya5 a întrebat:

Am castigat $175 USD(€120.49 EUR) pe internet si singura modalitate de a lua banii a fost prin intermediul site-ului paypal.com.Mi-am facut un cont si au intrat banii pe el.Cum ii pot scoate, adica din cate vad necesita un card Visa sau Mastercard, dar problema e ca am 14 ani si sunt curioasa daca as putea pune banii pe un card pentru minori(daca merita sa imi fac card pentru asta, sau il fac degeaba).

Răspuns Câştigător
| boogdan91 a răspuns:

Cum ai castigat banii, pe site-uri gen PTC? Iti trebuie un card visa sau mastercard atasat la contul de paypal, trebuie sa fie pe numele parintilor daca esti minora. Ca sa-ti activezi contul de paypal trebuie sa faci o plata de 1, 5euro. Daca ai nevoie de mai multe detalii lasa'mi un mesaj.

10 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Da, poti. Eu asa procedez cu banii de pe PTC-uri. Tu cum ai castigat banii? Id meu: ndumitriu67

| zhenkyn a răspuns:

Sincer nu am auzit de carduri pentru minori, roaga pe cineva din parinti sa te ajute. Si daca nu-i secret cum ai castigat atatea bani? Sunt foarte curios happy

| zhenkyn a răspuns:

Cu parere de rau nu te pot ajuta deoarece nu stiu nimic despre astfel de carduri. Dar pot sa spun ca esti foarte bravo ca la 14 ani castigi asa bani. Despre PayPal pot spune ca este un site de incredere.

| zhenkyn a răspuns:

Te rog sa ma contactezi pe skype daca poti, voi fi foarte recunoscator. id-ul meu pe skype este: Zhenkyn

| Mariya5 explică:

99designs.com(sunt designer) Exista, mai am o sora mai mare care are si ea deschis la BRD, dar nu stiu ce fel...

| Mariya5 explică:

Da dar stie cineva daca se poate folosii si la PayPal...parintii nu au incredere in astfel de site-uri.

| Mariya5 explică:

Bogdy nu pot sa-ti trmit mesaj, dar cu card Visa sau Mastercard pot scoate banii din contul paypal?

| Mariya5 explică:

Sunt in euro, iar contul este in lei, se poate sa schimb euro in lei direct in contul paypal?

Răspuns utilizator avertizat
| Barbielifeinplastic a răspuns:

Exista card pentru minori si se numeste CARD JUNIOR.