| mario366 a întrebat:

Am ceva probleme cu pc-ul, mai precis cand il aprind (dupa restart sau normal) prima data totul merge bine, ajunge la login, iar apoi imediat dupa ce introduc parola bluescreen cu eroarea "your pc ran into a problem", dupa ce se auto-reseteaza primesc o eroare care zice ca memoria ram s-a schimbat, si continua, ajunge in login, imi introduc parola si continua bine mersi pentru 5-10 minute cand aceiasi problema, a 3-a oara primesc eroarea "memory failure detected in DIMM 2" slot care nici macar nu are memorie in el...dar dupa eroarea asta totul merge bine, precum nimic nu s-ar fi intamplat, dar daca il inchid acelasi procedeu...

3 răspunsuri:
| dribbler84 a răspuns:

Trebuie sa-l desfaci si sa-l cureti de praf, sa-l aspiri daca poti! Mi s-a intamplat si mie pentru ca era plin de praf si placutele de ram nu faceau bine contact chiar si mufele de la hdd sau dvd.

| xoox a răspuns:

Ok man uite...Eu nu o sa iti scriu pentru ca mi-ar lua prea mult asa ca uite un video care sper ca o sa te ajute...
https://youtu.be/ANg77SI8MPk