| bogdan324 a întrebat:

Am conectat un netbook cu un cabu vga la un televizor LCD hdmi si arata asa:
http://i.imgur.com/ZB279.png
Asa arata pe tv(eu am facut partile nerge fiindca asa arata pe tot televizorul,daca ii fac un print screen atunci se vede doar partea centrala, nu si cea neagra)Am pus cea mai mare rezolutie si tot asa arata.
Cum pot face sa se vada pe tot ecranul? funda!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Vezi din cartea tehnica sau pe google care e rezolutia TV-ului si din screen resolution modifici sa fie la fel.
La screen resolution ajungi dand click dreapta pe desktop.
In fereastra in care apare ai 2 imagini de ecran sus, numerotate 1 si 2 (2 e mai mic in dreapta)
Apesi pe 2 si modifici rezolutia TV-ului conform specificatiilor lui.
Sper ca's suficient de coerent, sunt obosit la ora asta.
Bafta