| Elinor775 a întrebat:

Am contul de Facebook inchis temporar. Ca sa il recuperez, trebuie sa dovedesc ca eu sunt acea persoana, cu poza unui act de identitate. Au trecut 2 zile si inca n-am primit niciun raspuns pe email. Exista termen limita? Nu mi s-a specificat. Daca accesez "Am uitat parola" mi-l pot recupera asa?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti blocat pentru incalcarea regulamentului, atunci poate dura si luni de zile.
Cu "am uitat parola" se poate incerca, dar te va ajuta doar daca chiar nu-ti stii, sau cineva ti-a modificat parola si nu esti blocat.
Daca esti blocat disciplinar, de catre adminii Fb, atunci trebuia sa fii si instiintat in e-mail, cu termenul cat va dura pedeapsa.

| Elinor775 explică (pentru Bula):

Nu am fost blocata pentru incalcarea regulamentului, ci mi s-a dat raport. Nu mi s-a zis de vreun termen. In cat timp imi pot raspunde daca eu le-am trimis poza cu actul? Nu merge chestia cu "am uitat parola"

| DryIce a răspuns:

Data viitoare nu mai comunica secrete de stat prin Facebook rolling on the floor))