| Mihai_Lupu_1993 a întrebat:

Am copiat ceva de pe pc pe stick, pot sa revin la ceea ce era initial pe stick?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai făcut un back-up, poți.
Altfel... extrem de slabe speranțe să mai scoți ceva din el.

| NLS a răspuns:

Dacă a avut loc o singura copiere pe stick, adică datele vechi pe care le dorești înapoi au fost suprascrise o singura data, încearcă cu unul dintre urmatoarele:
https://www.techradar.com/news/the-best-free-file-recovery-software

In special Recuva sau EaseUS Data Recovery.

Daca ai suprascris stick-ul de mai multe ori, șansele de a mai recupera ceva scad dramatic.

| AwGenetix a răspuns:

Poti. Dar nu cu programe uzuale, de genul gratis, si nu in totalitate. Sunt date partial distruse, si niciodata numele lor nu va mai fi cel cunoscut. Povestea cu datele suprascrise este valabila doar in cazul il umplii nu daca scrii un alt fisier.