| ioniliescu921 a întrebat:

Am core i3 3,3 ghz 3220 memorie ram Kingston 2gb si placa video Asus 5450 eah silent 1gb ce pot face sa imi evolueze mai bine in jocuri?

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Crezi ca se uita cine'va pe aici? Sunt unii care dau raspunsuri total aiurea, intra in top 3 > si sunt praf/zero/nada/varza la IT, induc lumea in eroare cu raspunsuriile lor de nimic dar nimeni nu le spune ceva, E ROMANIA!

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SilviaDulcik a răspuns:

Schimba placa video si baga inca 2 gb ram in calculator
Exemplu de placa video : http://www.mediadot.ro/......024mb-ddr5

Procesorul poate sa lucreze in echipa cu o placa video si mai buna dar aceasta este de ajuns acum pentru Full HD + Medium-High.

| 0x11111051 a răspuns:

Te lauzi? Inca 6 GB RAM, si procesorul schimbal si totul o sa mearga bine

i3 nu este facut ppentru jocuri.

| ioniliescu921 explică:

Fifa 13 sau 14

| Jono a răspuns:

Pai multe nu prea poti face pentru ca am si eu i3 si nu e asa bun pentru gaming... Procesoarele bune pentru gaming sunt de la i5 in sus si placile video GTX. Ai putea incerca un update la driveru de la placa video

| Me2 a răspuns:

Pai ce trebuie sa faci este sa mai pui inca 4gb ram, si sa schimbi placa ai video de nimic cu asta, si esti gata de jucat, pentru ca placa video este foarte slaba, de asta nu merg jocuriile
http://www.mediadot.ro/......024mb-ddr5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai Maria_Marius, de ce neaparat 8 gb? 4 gb la frecventa de 1600 sau 6 gb, 2x3 la frecventa de 1866 ce au ma? ce nu ti se pare convenabil, daca omu a scris ceva, tu imediat trebuie sa sari cu gura, cica se lauda, dar a spus ce ii mai trebuie omfg, adminii care se uita pe aici, chiar as dori sa te baneze!

| Me2 a răspuns (pentru Me2):

Si sunt altii care chiar stiu, dar sunt amestecati cu ceilalti "destepti" care habar n'au

| Gabi05 a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand intre 1333 mhz si 1866 e fix performanta 0, daca tu crezi ca daca ai memorii cu frecventa mai mare sunt mai bune, atunci nu ai decat.

Marius_marius1973 asa e el, se oftica ca are un single core+o integrata.Nu il mai baga in seama, ca e total aerian. Posteaza doar sa ia si el tricoul.

@Johni
Serios de la i5 in sus, i5 e cel mai puternic procesor in gaming.
I7 nu e dedicat gamingului, ci se foloseste la editare/dezarhivare/cad etc.

@ioniliescu921
Daca nu ai foarte multi bani pentru upgrade, pot lua asa
2gb ram ddr3
http://www.pcgarage.ro/memorii/kingmax/2gb-ddr3-1333mhz-cl9/

Placa video:
Macar asta
http://www.pcgarage.ro/......8-bit-vga/

Sau daca poti asta.

http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

Dar totusi spune ce buget ai pentru upgrade

| Gabi05 a răspuns:

Incompetent esti tu, frecventa mai mare e pentru overclock.
Eu am zis ca 4x2 la 1333mhz sunt suficienti, acei mhz de la 1333 la 2000 ii vei vedea doar in bench, nu ii vei vedea in daily use.

Mai bine te-ai lasa tu de it, ca la tine tot ce zboara se mananca.

| Me2 a răspuns:

Tu esti pe dinafara bai, tu nu intelegi ca nu conteaza frecventa memoriei ram in daily use sau jocuri? Daca vrei scoruri record in teste nu ai decat
Frecventa memoriilor conteaza doar la integrata din amd apu pentru ca ii mareste performanta placii video integrate, dar mhz aia in plus sunt doar marketing
Asa ca nu mai fi tu cu nasu pe sus si te crede asa mare destept pentru ca esti praf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Me2):

Copile, cand oi face ce fac eu, ce editari fac eu video pentru nunti, in autocad, desk, corel draw, Sony vegas si ce joc eu, sa imi zici ma copile atunci sa imi zici, oi avea si tu 18 ani acolo si mare smecher esti tu, conteaza foarte mult, totul intr-un pc, eu am pe ram 1866MHz 2x8 dar nu va inteleg ma fratilor, daca voi nu stiti, mai intrebati si pe forumuri. nu le aveti lasati-o moarta, de exemplu la un joc mai mare, precum crysis 3 sau mw3 iti trebuie o frecventa mai buna. la ram, acum nu in toate cazurile, daca eram pe dinafara puiule nu lucram unde sunt eu acumwinking