| sweetys a întrebat:

Am creat o pagina de Facebook si am cateva nelamuriri.
1. Cum scap de notificarile acelea cu facut reclama la pagina?
2. Unde sau ce trebuie sa fac ca sa nu se vada cine administreaza pagina?
3. Cum fac ca de fiecare data cand postez pe pagina sa se posteze sub denumirea ei si nu sub numele meu de admin?
Momentan cam atat. Daca stiti raspunsul macar la o intrebare sa nu ezitati sa scrieti.

4 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

1. Am impresia ca notificarile alea dispar dupa o perioada de timp.
2. Apare cine administreaza pagina pentru ca tu ai atasat pagina la profil. Cel putin asa cred. Si pentru asta du-te pe profilul tau, fa click pe about, pe contact and basic info si de acolo scoate ca administrezi pagina. S-ar putea sa nu mai fie vizibil cine administreaza.
3. In caz ca atunci cand postezi se posteaza cu numele tau si nu cu numele paginii, intra pe pagina, fa click pe setari din bara de administrare a paginii si apoi fa click pe a 4-a optiune din panoul din stanga numita Post Atribution. De acolo o sa ai posibilitatea sa schimbi acest lucru.

| Elena9328 a răspuns:

1.
Dispar singure
2.
La setări, daca cumva ți apare, de obicei nu apare, decât dacă umblii tu sa ți bagi contul.
3. Când postezi poza, apare în dreapta jos, și bifezi numele paginii, nu contului personal.
Am avut o pagină, am pierdut o...

| Victoria18 a răspuns:

2.Nu vede nimeni ca tu administrezi pagina.
3. Postarile vor aparea postate sub numele paginii, nu al tau!

| sweetys explică (pentru Victoria18):

Am vazut pe alta pagina ca scria: administrat de X, Y si Z. Si ma gandeam ca trebuie umblat pe la setari. Mulțumesc!