| Jaguard a întrebat:

Am creat o pagina de vânzări pe pagina de socializare Facebook, dar intre timp am realizat ca nu mai sunt administrator si nu mai pot sa o administrez, intru doar ca vizitator, este posibil sa imi reiau rolul de administrator al acelei pagini sau este posibilitatea de a o sterge? Dacă da cum?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O pagina de vanzari este una comerciala si este si contra cost peste anumite limite.
Este posibil ca cei de la FB ti-au oprit dreptul de administrare daca ai depasit limitele din regulament, caz in care vei re-primi inapoi dreptul de administrare doar daca le platesti.
Scrie-le si asteapta raspunsul.

| Lioana a răspuns:

Poate ca ai dat dreptul de administrator altei persoane iar aceasta ti-a sters tie dreptul de administrator. Doar un administrator poate face asta. Si doar un administrator iti poate da drepturile inapoi.

| Jaguard explică (pentru Lioana):

Nu mai este nici un administrator in afara de mine, m-am trezit intr-o zi ca nu mai pot administra pagina.

| Lioana a răspuns (pentru Jaguard):

Ciudat. Esti sigur ca nu ti-a intrat cineva pe cont?

| Jaguard explică (pentru Lioana):

Sau am sters eu din greseala si nu stiu eu, sigur alt admin nu este.

| GabyT10 a răspuns:

Daca mai exista un alt admin, acesta iti poate da rolul inapoi, sau poti scrie la Facebook si sa ceri ajutorul.Din cate stiu eu, nu prea sunt sanse sa o recuperezi daca nu mai este cineva admin. Poti incerca totusi sa scrii la Raporteaza o problema, chiar daca nu o sa-ti recuperezi pagina, macar te va ajuta sa o stergi si sa-ti poti face alta. Sper sa o poti recupera.Multa bafta.

| NCristian a răspuns:

Dacă tu ai creat pagina. Atunci n-ai cum să nu mai poti administra pagina respectivă, doar dacă cei de la FB ti-au retras accesul. Cel mai bine le dai un E-mail acestora, ei te vor lămuri dacă este o eroare sau pur și simplu nu mai ai acces la pagina din anumite motive. Baftă!