| ReignForest a întrebat:

Am creat un nou mail si l-am pus la adresa veche de yahoo ca sa primesc un cod de verificare.Problema e ca nu primesc codul acela pe noul mail De ce? Oare merge sa imi asociez contul vechi la cel nou? poate asa primesc codul.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te vor bloca ca ei zic ca faci spam, trebuia sa pastrezi vechiul email cu care ti ai facut contul ce s-a intamplat cu el de ce i ti faci altul nou?

| ReignForest explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cand intru pe mail imi cere sa imi verific adresa de mail scrisa acolo cu stelute si nu o stiu

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea99911818181 a răspuns:

Daca pui un mail nou la cel vechi nu vei primi niciodata un cod pentru ca cei de la Yahoo nu stiu sigur ca tu esti persoana respectiva. Asa toti am putea face un mail nou si am putea schimba parolele tuturor. Banuiesc ca nu mai ai acces nici la numarul de telefon, puteai alege sa primesti Sms cu codul. Asociaza contul, poate asa poti demonstra ca tot tu esti.