| Neagoe_Alex_1990 a întrebat:

Am cumparat acest calculator http://www.emag.ro/......D12P5BBBM/
problema este ca vreau sa chimb sursa si nu gasesc. Placa de baza este alimentata foarte ciudat. are 6+6 si inca 4 langa procesor.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Felicitari. Auzi, de ce ti-ai cumparat acel sistem daca tu deja vrei sa pierzi garantia?

| Jipa95 a răspuns:

Cablul de alimentare al calculatorului este asemanator ca al unui laptop?

| Neagoe_Alex_1990 explică (pentru Jipa95):

Nu este normal ca la orice calculator. Problema o intalnesc in calculator atunci cand vad ca placa de baza nu este alimentata cu 24 sau cu 20 de pini ci cu 6+6 si inca 4 pini langa procesor. Daca vrei sa ma ajuti si te pricepi iti pot da adresa de mail si iti arat si ceva poze.