| Niculae_George_1998 a întrebat:

Am cumparat de cateva zile un Huawei p10 lite telefonul cand l-am pornit avea 45% baterie m-am jucat pe el pana la 20% si l-am bagat la incarcat si i-am facut o incarcare completa si dupa am inceput sa il folosesc normal dar bateria imi pare ca se descarca cam repede la 3000 mh cat are bateria trebuia sa tina mult pana si j5 - ul prietenei mele care il are de 6 luni si are bateria mai mica tine mai mult care sa fie problema? Trebuia reformatata intr-un fel bateria la inceput sau ceva de genu? Dau funda pentru cel mai bun raspuns, mersi frumos

2 răspunsuri:
| Giocodimano1 a răspuns:

Da... e si asta o treaba cu formatarea bateriei la inceput, dar daca bateria nu te mai tine schimbo nu ai ce sa ii faci

| Niculae_George_1998 explică (pentru Giocodimano1):

Telefonul este nou are cateva zile, si treaba cu formatarea nu stiu cum este cu ea