| Ssssmokin a întrebat:

Am cumparat de curand o placuta RAM de 4GB. Placa de baza are 2 sloturi pentru memorie una este de 2GB iar cealalata am adaugat cea de 4GB dar intr-o zi cand se juca fratele meu ETS2 i s-a facut ecranul albastru(cred ca era BSoD), a aparut o eroare iar apoi s-a restartat pc-ul. Am facut un test cu Windows Memory Diagnostic si mi-a aratat ca am o problema cu memoria.
Este grav? happy

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai nu se vede?

| KillaNoFilla a răspuns:

Normal ar trebui sa fie acelasi model placile.Intra in proprietati my computer si acolo iti zice daca ai 6 gb ram. Daca nu ai atunci scoatele si bagale iarasi.

| Ssssmokin explică (pentru KillaNoFilla):

Sa intamplat doar odata, acum nu mai am treaba. Da sunt identice numai ca una este de 4 si una de 2gb. Imi arata ca sunt 6 gb.