| SerbanElyan a întrebat:

Am cumparat de curand un mouse si o tastatura. Si cred ca e ceva in neregula la ele. Mai intai sa le prezint... Am un mouse Logitech M185 si o tastatura Logitech K360. Mi se pare ciudat ca raza de acoperire nu depaseste 2 metri. Daca pun mana, de exemplu, in fata tastaturii, in zona unde e antena aceea (e fara fir), nu mai tasteaza nimic. Si la mouse la fel (si mouse-ul e fara fir). Si mouse-ul se mai opreste in timpul jocurilor si nu il mai pot folosi cam 2-3 secunde, isi revine, in mai putin de un minut iar se opreste, si aceste momente sunt din ce in ce mai mult. Se intampla asta pana il opresc, scot bateria si o reintroduc.

Intrebarea mea este: Ce dracului au perifericele mele?!?!

2 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Salut, tehnologia wireless nu este pentru jocuri, din pacate ai facut o alegere proasta. Inca se pastreaza tehnologia usb (De preferabil placata cu aur pentru o conductivitate mai buna => timp raspuns mai mic). Ceea ce patesti tu momentan aparent sunt problemele oferite de o putere a bateriei slaba. Cumpara niste duracell, varta, ceva mai puternic care sa dureze. isi va reveni.

Raza lor de acoperire este mica pentru ca sunt tastaturi low budget, sa nu ai pretentii... Incearca daca poti sa muti recieverul (ce bagi tu in usb) cat mai aproape de mouse / tastatura.

O seara buna.

| pozeanimate a răspuns:

Schimba batereile
daca nu ajuta cu garantia la magazin sa iti schimbe tastatura