| AlexG98 a întrebat:

Am cumparat o imprimanta Canon mg2550s si am instalat tot pe laptop, insa cand vreau sa imprim imi apare eroarea " cod suport 1401 ambele cartuse nu pot fi recunoscute" desi sunt cele originale pe care mi le-a dat la imprimanta ...am incercat sa le sterg cu carpa umeda cum am gasit pe net, insa tot nu merge...mentionez ca am desigilat cartusele si le-am introdus dupa am lasat imprimanta vreo 2 saptamani ca nu aveam cablu usb, ce e de facut?

5 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Mergi la service f64.

| AlexG98 explică (pentru blackann):

Si care este problema?

| blackann a răspuns (pentru AlexG98):

Nu stiu care este problema, de asta ti-am recomandat f64. Am avut si eu si imi apareau tot felul de erori. N-a mai putut fi reparata pentru ca "era un model prea vechi", dar la f64 cu siguranta te vor ajuta, o lasi in service.

| Adrian5575 a răspuns:

Am avut si eu la munca un Canon care mi-a mancat zilele. Cred ca toate modelele au probleme la recunoasterea cartuselor. Nu iti mai bate capul cu ea. Fa-o retur si ia un HP.

| AlexG98 explică (pentru Adrian5575):

Nu se pune problema de retur..ca o am de anul trecut, dar acum am avut timp s-o instalez..deci care e problema?