| Robloxluver a întrebat:

Am cumparat o pereche de casti cu microfon cu jack 3.5mm dar cand le conectez la laptop sunetul din casti este distorsionat. Daca ascult o melodie vocea este foarte inceata iar instrumentalul se aude mai tare dar nu cum ar trebui sa fie. Cand am incercat sa folosesc un adaptor care separa jackul intr-unul de microfon si unul de casti si am incercat sa ascult ceva mergea bine. Leptopul are un singur jack, combo headphones+mic. Am incercat si cu o pereche de casti de telefon si am aceeasi problema.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Uite-te cate contacte are mufa castii si cate contacte are adaptorul cu care functioneaza bine.

| viavo a răspuns:

Salut! Ai nevoie de un adaptor care se ramifica pentru ambele functii audio out si mic in