| Robloxluver a întrebat:

Am cumparat o pereche de casti cu microfon cu jack 3.5mm dar cand le conectez la laptop sunetul din casti este distorsionat. Daca ascult o melodie vocea este foarte inceata iar instrumentalul se aude mai tare dar nu cum ar trebui sa fie. Cand am folosit un adaptor care se ramifica pentru ambele functii audio out si mic si am incercat numai audio a mers bine. Laptopul are UN SINGUR JACK, combo headphones+mic.
Vreau sa folosesc audio si mic ul in acelasi timp.

2 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Ai neaparat nevoie de adaptor. Fara adaptor, cu mufa jack simpla cu 3 conexiuni, difuzoarele castilor sunt inseriate intre canalul stang si drept fara gnd. Daca ai adaptor jack cu 4 conexiuni o sa iti functioneze si mic si difuzoarele.

| Nastasa_Robert_1999 a răspuns:

Este de la placa audio