| Robloxluver a întrebat:

Am cumparat o pereche de casti cu microfon cu jack 3.5mm dar cand le conectez la laptop sunetul din casti este distorsionat. Daca ascult o melodie vocea este foarte inceata iar instrumentalul se aude mai tare dar nu cum ar trebui sa fie. Cand am folosit un adaptor care se ramifica pentru ambele functii audio out si mic si am incercat numai audio a mers bine. Laptopul are UN SINGUR JACK, combo headphones+mic.
Vreau sa folosesc audio si micul in acelasi timp.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ai un driver audio dedicat sau dpar ce are windows? Eu de exemplu cand ba castile in mufa ma intreaba daca am conectat casti cu microfon, simple, sau boxe. Eventual lasa modelul si te ajut cu driver daca vrei.

| PringAloe a răspuns:

E clar de la mufa jack... si eu mai patesc asa cu telefonul deoarece am husa la el iar mufa jack nu intra complet in port jack, insa in laptop nu am avut nici-o problema, oricum laptop-ul 100% nu e de vina, iar castile functioneaza asa cum trebuie, problema este la jack-ul de la casti ori nu este introdus complet in port jack-ul de la laptop (mai putin probabil) ori mufa jack de la casti e facuta prost din fabrica, daca castile merg bine la telefon, inseamna ca exista o diferenta care de fel nu trebuie sa existe intr-e jack-ul castilor si port jack-ul laptop-ulu i (dar astea sunt cazuri izolare) in acest caz ultima varianta este sa folosesti adaptorul pe care l-ai folosit si ai spus ca-ti merge mai bine

| Robloxluver explică (pentru PringAloe):

Am incercat si cu o pereche de casti de telefon dar am aceeasi problema.