| Just4like a întrebat:

Am cumparat recent un ceas Isaac cu 100 de lei barbatesc, acesta are 3 acuri,orar,minutar si secundar.
Secundarul cand intorc ceasul intr-o parte si in alta, cade.
Nu cade din acul in care e, ci pur si simplu cade brusc la o alta ora.
Ce ar trebui sa fac? Inca am garantie la el.

Răspuns Câştigător
| NAT0 a răspuns:

Și de ce nu-l duci înapoi? Ai garanție. Profită de ea cât mai poți.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un ceasornicar rezolva pe loc o asemenea problema.
Daca e in garantie, du-l inapoi la vanzator, sa trimita la reparat.

| darrio2007 a răspuns:

Du-l inapoi la garantie. Nu inteleg de ce astepti sfaturi de pe TPU.

| Violleta2022 a răspuns:

Singular: AC
Plural: ACE, nu acuri!

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

De obicei se spun limbile ceasului.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Da, ai dreptate, corect este limbile ceasului, dar eu m-am referit strict la conjugarea substantivului "ac", poate isi corecteaza si el vocabularul. happy

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Scuze! Comentariul era pentru el.