| Călin-George_Sobaru_1995 a întrebat:

Am cumparat recent un telefon nou nout (Alcatel OT-xPop) si nu stiu cum sa transfer datele de la vechiul meu telefon (Samsung Galaxy mini). Ambele au sistem de operare Android(Galaxy mini-2.3 Gingerbread, Alcatel xPop-4.1 Jelly Bean) Eu vreau sa transfer toate pozele, muzica, filmele, contactele, mesajele, calendarul, notitele, aplicatiile si jocurile de pe telefonul meu vechi catre telefonul meu nou. Cum pot sa fac ca sa transfer toate datele? Ma puteti ajuta? !

Răspuns Câştigător
| supermari10 a răspuns:

Ok sa o luam cu inceput.Prima data salveaza datele din telefon in pc sau pe un card sd. Dupa le poti salva in telefonul cel nou. Funda?