| theodor773 a întrebat:

Am cumparat un aer conditionat StarLight ACM 12BIN si nu pot sa ii curat filtrul deoarece panoul frontal nu se poate deschide in ambele parti, il pot deschide doar in partea dreapta, iar in partea stanga este blocat. Ce pot face?

1 răspuns:
| ywar a răspuns:

Nu deschide acel panou frontal in care este si afisajul? Drept e ca sunt toate chinezisme si seamana de parca sunt facute de aceeasi mama, dar parca filtrele ar trebui sa fie accesibile.
Incearca sa tragi putin mai tare. Nu cred ca e blocat.