| ionikutza_9113 a întrebat:

Am cumparat un card de memorie SanDisk de 4 Gb si ajuns acasa, l-am desfacut din ambalaj si l-am introdus in slotul telefonului meu ( LG KU990i ) dupa care acesta m-i la recunoscut ( la personale a aparut " card de memorie" ) dar cand vreau sa copiez ceva din memoria telefonului pe card ( mutare ) nu merge, apare o eroare de genul "nu s-a putut crea nu stiu ce", l-am formatat ( cardul ) prin telefon ca nu am cablu USB dar tot nu merge, am incercat si sa fac memoria externa memorie principala dar tot nu se copiaza fisiere. vreo solutie?

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Deci la carduri este o clema de blocare de tragi in sus-jos ca in imagine http://www.fileden.com/......rd-lrg.jpg trage clema in jos si este deblocat(ca sa poti muta, copia, sterge etc)

2 răspunsuri:
| andreeamitoi a răspuns:

Poti sa te duci la magazinul unde l-ai cumparat, poate vei primi ceva ajutor... dupa lucrurile descrise de tine trebuie sa aiba o problema cardul asa ca daca intr-adevar nu merge, primeste-ti banii inapoi!

| muresanul a răspuns:

Salut, vezi daca telefonul e compatibil cu cei 4 Gb sigur de aia nu merge.