| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat un Hama microphone si cand l am conectat am constatat ca se aude foarte incet. Exista vreun driver pentru microfon sa ce as putea face ca sa se auda mai tare. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Presupun ca microfonul este HAMA DM-20. Corect? Daca este asa, te anunt ca microfonul asta este un microfon DYNAMIC. Microfoanele dinamice au nevoie de amplificare. Pentru asta ei nevoie de un PREAMPLIFICATOR (poti gasi scheme pe google la greu). Sau ai putea cumpara un Mixer (cred ca are nevoie si de PHANTOM POWER sau ceva de genu'). Sau l-ai putea conecta la o combina (sunt unele care au o functie pentru KARAOKE. Acolo sigur se va auzi perfect. Pentru ce vrei sa il folosesti? Karaoke? inregistrari voci? sau doar pentru messenger (skype, yahoo etc)?

4 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Verifica volumul de la microfon, start->control panel- dai classic view alegi sounds acolo la recording device cauti volumul si daca este este necesar atunci ridica volumul.

| shadovv a răspuns:

De fapt inregistrari pentru o melodie... pana fac rost de bani pentru unu profesional big grin

| Underground_8492 a răspuns:

Control Panel => Sounds and Audio Devices => Advanced => Options => Bifeaza Advanced Controls.Acum la Mic Volume ar trebui sa ai Advanced. Dai pe Advanced si bifeaza Microphone Boost. Da si volumul la microfon la maxim. Daca tot se aude incet inseamna ca microfonu' e de 2 lei.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Driverele nu-l fac să se audă mai tare. Dacă o mașină are în bord maxim 160Km/h, niciun șofer n-o să prindă mai mult de atât, așa și cu driverele (de fapt, driver chiar șofer înseamnă).
Dă-i volumul la maxim și dacă are boost în meniu, setează-l la maxim.