| WWEady a întrebat:

Am cumparat un HDD Western Digital Caviar GP 320GB, 5400RPM, 32MB, SATA3, WD3200AZDX si nu mi-a venit cu nici un cablu (emag.ro) nu trebuia sa vina cu un cablu cu fire colorate sau acela vine din sursa? am doar doua cabluri rosii care au venit cu placa de baza.

Răspuns Câştigător
| GeosBIOS a răspuns:

Http://www.wikingachile.cl/images/discosata2.jpg
stanga alimentarea
dreapta cablul SATA

2 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

HDD-ul de obicei are nevoie de 2 cabluri. Unul pentru alimentare, care vine de la sursa si nu face obiectul celor care ti-au vandut HDD-ul si celalalt pentru conectarea HDD-ului la placa de baza, pe care de obicei trebuie sa-l cumperi separat, decat doar daca cel care ti l-a vandut i se pare ca esti smecher, sau client fidel, si-ti da unul pe gratis, ca oricum nu-s scumpe. Dar nu sunt insa obligati sa-ti dea si cablu SATA.

| WWEady explică (pentru GeosBIOS):

Da te-am inteles f bine acela de conectare la placa de baza il am este acela rosu care a venit cu placa de baza

| GeosBIOS a răspuns (pentru WWEady):

Http://www.wikingachile.cl/images/discosata2.jpg
stanga alimentarea
dreapta cablul SATA