| IMCandea a întrebat:

Am cumparat un laptop care avea Linux si l-am schimbat cu windows 10. M-a pus dracu' sa imi fac un cont Microsoft, pe care l-am uitat cu tot cu parola. Acum laptopul cere parola, si nu stiu ce sa mai fac.

Răspuns Câştigător
| Anonimul95t a răspuns:

Salut, vezi daca ai vreo functie de recuperare a parolei daca nu formateaza-l si reinstaleaza windowsu-l

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Reinstaleaza Windows, altceva nu ai ce sa faci daca ai uitat parola! Bafta!

| danutzu96 a răspuns:

Incearca recuperarea parolei din contul Microsoft. Daca nici la contul Microsoft nu mai ai parola incearca si la asta recuperarea parolei. La Microsoft cerea ca metoda de recuperare trimiterea unui cod pe telefon sau pe mail (parca). Alta optiune este reinstalarea W10 pentru ca parola este greu de gasit si modificat (nu e ca la Xp, Vista 7...)