| iulik99_3873 a întrebat:

Am cumparat un modem wifi TP LINK http://www.pcgarage.ro/routere-wireless/tp-link/tl-wr740 n/ si nu mi se potriveste cablul care intra in el am cablu de la romtelecom si mi se pare ce el este tot dsl si eu am nevoie de wan ar exista un adaptor dati.mi idei

3 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Pai cablu ala de la romtelecom e altceva ala nu e un router e un modem tp link tau il legi la mufa de iasa in el si intra la tine in pc o scoti din pc si o pui in router trebuie sa le folosesti pe amandoua

| iulik99_3873 explică (pentru AdrenalinTm):

Nu merge am incercat si eu nu vreau sa il folosesc pe cablu ma gandeam ca exista un adaptor ceva sau sa schimb tot cablu ca ala care intra dsl de la romtelecom e prea mic si trebuie din ala mare ca ala care intra in laptop

| AdrenalinTm a răspuns (pentru iulik99_3873):

Si daca ai sa gasesti adaptor NU O SA MEARGA routerul tau nu o sa faca treaba de modem ai incercat si ceai facut de n-a mers?laughing alta solutie nu ai netul fara modem nu o sa-ti mearga