| thezbx a întrebat:

Am cumparat un Nokia 225 si o casca bluetooth plantronics si cand am incercat sa le conectez prin bluetooth telefonul nu gaseste casca.
ce sa fac?

mentionez ca telefonul gaseste orice alt dispozitiv (smartphone sau nu) iar casca este gasita de orice alt dispozitiv (smartphone sau nu). iar pe casca scrie ca e universala.

am incercat cu Nokia lumia 625, Samsung galaxy s si orage pasadena. toate gasesc casca si toate sunt gasite de nokia225.

dau funda!

Răspuns Câştigător
| Vali011201 a răspuns:

Casca poate nu e compatibila!

| thezbx explică (pentru Vali011201):

Telefonul nu suporta casca bluetooth, am gasit intr-un final, mersi oricum

3 răspunsuri:
| GGL a răspuns:

Citeste manualul castii, scrie acolo cum sa faci casca vizibila.

| thezbx explică (pentru GGL):

Casca era vizibila ca alte telefoane o vedeau, oricum am rezolvat, telefonul nu suporta casca bluetooth