| Marian_3693 a întrebat:

Am cumparat un receptor dolce si nu-mi citeste dupa cartela de o am la dolce la abonament. Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ady3835 a răspuns:

Trebuie activata cartela! Dai un telefon poate ai numarul pe cartela!

2 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Baga cartela, in spatele receiverului ai un buton de on -off. dai offf, lasi 1min-2min, dai on pornesti tv-ul din telecomanda si astepti sa vezi ce iti apare, sigur trebuie sa scrie ceva pe ecran! in funcite de ce iti zice, bineinteles, daca nu se rezolva si nu merg posturile tv, suna la nr 1930 apel gratuit, e robot si te indruma unde sa mergi pentru deranjamente TV!

| Marian_3693 explică:

Eu vreau sa mut dintr-un receptor dolce in alt receptor tot dolce care l-am cumparat