| xVladd99 a întrebat:

Am cumparat un router de la tp-link si cand il pornesc nu se aprinde beculetul pentru net.Ce sa fac? Am net de la telekom

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Netul la Telekom e ADSL! Asa ca mai mult ca sigur nu ai cumparat ce trebuie!

4 răspunsuri:
| ViatacuLouie a răspuns:

Acum te conectezi cu parola de pe spatele routerului happy

| xVladd99 explică (pentru ViatacuLouie):

Cum sa ma conectez daca nu imi merge net-ul?

| ViatacuLouie a răspuns (pentru xVladd99):

Atunci cheama-i pe cei de la telekom sa vada ce nu functioneaza...

| SeReNoo a răspuns:

Citeste cartea mai intai.
Si ca sa se aprinda beculetilul de la net trebuie sa ai bagat net ul in router.
Iar dupa inca un cablu de conexiune intre router si pc pentru a i face configurarea.
Pt asta se intra pe browser si se baga ip ul care scrie in cartea de instructiuni.
Si de acolo urmezi pasii. E ceva mai complicat pentru un 'incepator'
Bafta!