| SnkBlade a întrebat:

Am cumparat un router Tenda w316r si nu pot sa ma il configurez cu net de la rds. Am intrat pe pagina de configurare, am bagat datele de la rds si la system status imi arata connecting...si ramane asa.Ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Verifica un pic sa nu cumva sa ai 2 antivirusi instalati si dezactiveaza temporal firewallul si antivirusul. (uitate in control panel sa nu ai mcafee sau avg pe langa antivirusul pe care il ai bagat deja)

| SnkBlade explică (pentru Gas):

Pai trebuie sa am firewallul oprit pentru sa configura routerul?

| SnkBlade explică (pentru Gas):

Trebuie sa am firewallul oprit pentru a configura routerul?