| DevilHateYou a întrebat:

Am cumparat un Samsung Galaxy Grand Prime si am citit ca e dual sim. Eu am doar un loc pentru sim. Am vazut pe net variantele cu doua locuri si unde ar trebui sa bag al doilea sim e o carcasa. Cum scot acea carcasa? O pot scoate eu fara sa pierd garantia sau trebuie sa ma duc la un specialist?

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Probabil din neatentie ti-ai comandat varianta single-sim.
Uita-te pe cutie daca nu scrie dual-sim e clar. Ti-l schimba daca ai toate acesoriile la el si nu are probleme fizice/hardware.

1 răspuns:
| DevilHateYou explică:

Multumesc mult pentru ajutor!