| Desperados a întrebat:

Am cumparat un smartwatch pentru fetita mea, si nu reusesc sa l setez.Trebuie sa primesc un mesaj de confirmare cand setez anumite chestii si nu mi trimite. L am cumparat de pe iuni.ro poate ma poate ajuta cineva, sau indruma, mersi

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu orice tip de smartwatch se poate imperechea cu orice tip de telefon.

| doctorandus a răspuns (pentru Bula):

Eu am smartwatch Samsung cu mobil Nokia. E adevarat ca nu merge Samsung Pay.

| doctorandus a răspuns:

Lol, nu stim noi ce fel de smartwatch ai cumparat (marca, model, versiune). Si nu stim de ce telefon mobil dispui (Bluetooth 4.0, BLE 5.0, etc.).

O chestiune la mine cu Galaxy Watch Active2 a fost sa nu mai folosesc Adguard pentru a filtra reclamele. Dupa ce le-am deblocat, am putut seta ceasul.

Samsung nu e prieten cu Adguard sau BlahDNS.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Daca vrei sa scapi repede de blocat reclame, poti pune unul din urmatoarele servere la DNS over TLS in Android 9 sau 10:

security-filter-dns.cleanbrowsing.org
family-filter-dns.cleanbrowsing.org
adult-filter-dns.cleanbrowsing.org

Instructiuni pe https://blog.cloudflare.com/......oid-9-pie/

| Desperados explică (pentru doctorandus):

Am un s 7 edge iar ceasul este un wonlex q 60

| mihai69 a răspuns (pentru Desperados):

Https://youtu.be/sDuU0ogXIyY
https://www.iwonlex.com/how-to-set-up-kids-watch-app/
Dar probabil „ai fost deja aici". Dacă tot nu merge, retur și iei ceva mai scump, dar care merge - Xiaomi, Samsung, Garmin etc.

| Desperados explică (pentru mihai69):

Da, m-am uitat si pe Youtube, am mai gasit filmulete unde descrie toate codurile, si nu reusesc, nu merge, mor de nervi,.

| doctorandus a răspuns (pentru Desperados):

Poate ca trebuie sa aiba internet mobil ca sa fie activat.

| mihai69 a răspuns (pentru Desperados):

Ar mai putea fi o explicație - să ai SIM de la DIGI și ceasul să nu fie 3G (sau 4G, dar e mai puțin probabil să fie capabil de LTE).

| Desperados explică (pentru mihai69):

Sim ul este pe Orange, pe Digi nu functioneaza, este activat si netul pe ea. Am sa vad maine cand deschid cei de la care am luat sa vedem ce fac, eventual ii fac retur si o sa ma axez pe altceva mai bun