| WithoutName123456789 a întrebat:

Am cumparat un SSD Kingston A400 480 GB.Fac upgrade de la un laptop cu un HDD de 1 TB.Ce parere aveti de acest SSD? O sa fie ok pentru jocuri?

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Eu am de 1 tb ssd de la Samsung si merge ca uns, ideea este sa nu pui nimic pe el in afara de sistem si jocuri, maxim jumatate din capacitatea lui.

| JicaContra a răspuns (pentru aditimus):

De unde ai scos-o cu maximum jumatate din capacitatea lui?!?!?
cat timp windows-ul are spatiu, poti sa mai lasi liberi si doar 10G, doar sa urmaresti sa nu ramana fara spatiu

raspunsul meu e ca o sa iti mearga mult mai bine in jocuri!winking

| sierra1 a răspuns:

"O sa fie ok pentru jocuri?"

clar, un pas inainte

| Wr3nch a răspuns:

In jocuri nu te ajuta cine stie ce, reduce doar timul de incarcare daca are harti mari.

| NLS a răspuns:

SSD-urile Kingston sunt putin mai lenese, insa oricum, un pas imens inainte fata de HDD.

Ce-mi place la ele e ca sunt fiabile fata de alte branduri, insa eu
prefer sa-mi iau mereu Samsung, Plextor, Gigabyte sau HP.

Am si un Crucial si un PNY ce scot viteze foarte bune.

NU il umple niciodata, asigura-te ca exista mereu 20-25% liber pe el.
Altfel ii scade mult viteza.

| Eugen80 a răspuns:

Este foarte ok. Orice SSD merge mai rapid decat un hdd clasic.
va fi foarte ok si nu conteaza cat il incarci, se va misca la fel!