| GiJeL a întrebat:

Am cumparat un telefon de la altex in rate acum o saptamana.
Am realizat ca telefonul nu este ce aveam eu in minte (performanta, jocuri).Pot sa-l dau la schimb sau sa returnez?
Inca nu am platit nici un ban.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Il poti returna daca l-ai cumparat in rate si daca n-au trecut 15 zile de la cumparare. Ia legatura cu ei.

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De returnat se poate dacă telefonul nu e conform sau e defect din fabrică, în cazul tău.Cu ratele.Asta nu mai e problema magazinului ci a ta şi cu IFN-ul ce te-a împrumutat cu banii ca să plăteşti telefonul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am uitat sa specific: doar daca a fost cumparat online.

| GiJeL explică (pentru Salontanul):

Nu a fost cumparat online

| GiJeL explică (pentru Salontanul):

Regula cu 15 zile se aplica doar la cumpararea online?

| Salontanul a răspuns (pentru GiJeL):

Da. Imi pare rau! Daca l-ai cumparat din magazin fizic n-au nici o obligatie. Daca vor pot sa ti-l schimbe dar nu-i poti obliga legal.

| GiJeL explică (pentru Salontanul):

Multumesc de ajutor.

| Salontanul a răspuns (pentru GiJeL):

Multumesc si eu!