| Ioan489 a întrebat:

Am cumparat un telefon Huawei y5p care nu are preinstalat si nu suporta google play. Nu pot sa descarc aplicatiile google, si nici Youtube de altfel. Am incercat sa descarc Youtube apk si-mi apare ca nu pot folosi aplicatia respectiva fara google services, care nu este suportat de dispozitiv ( am instalat si google services, tot apk, si tot nu functioneaza ). Am incercat manual sa instalez google play apk ( impreuna cu google services, google services framework, google account manager ), insa la lansare se inchide singur, instant. Exista o modalitate sa pot folosi google play pe un telefon ca Huawei y5p care nu suporta aceasta aplicatie? pentru a instala... de exemplu Youtube?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Incearca cu apk ul de YouTube,
de pe Aptoide, APKpure, etc
si daca nu merge, merge cu siguranta in felul urmator:
1. lansezi YouTube din browser
2 instalezi YouTube Vanced (care e mai buna decat aplicatia YouTube clasica, nu apar reclame, poti asculta un video cu ecranul oprit, si altele...)
La instalarea acestei aplicatii, trebuie sa descarci kitul de instalare (apk ul ) in functie de starea telefonului tau: rootat sau nu.

| Like555 a răspuns:

Ia le de pe aptoide