| cristicris206 a întrebat:

Am cumparat un televizor curbat Samsung modelul 49ru7302. In setari nu merge sa dau in sus si in jos am incercat si cu aplicatia smartthings si tot nu merge. Are o problema televizorul? Solutie.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu l ai probat in magazin, sau l ai cumparat de pe olx?

| cristicris206 explică (pentru CristiDinBucuresti):

A mers inainte. Dupa ce am facut cautarea de canale am umblat in setari si mergea. Si mai incolo am intrat iar in setari si nu mai mergea

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Telecomanda lui merge? Poti intra in setari cu telecomanda? Daca nu merge atunci verifica bateriile sa fie bune si corect introduse in telecomandă, schimba i bateriile cu unele noi.

| cristicris206 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da. intru in setari si dupa nu mai merge. merge sa dau inapoi

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru cristicris206):

Daca e in garantie suna i sa vina sa il ia si sa i ti dea altul sau banii inapoi, de unde l ai cumparat? Altex, Flanco, Media Galaxy?

| cristicris206 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am rezolvat am dat factory reset