| 1Q a întrebat:

Am dat comanda de un Samsung galaxy s4 si trebuie sa ajunga insa vreau sa stiu cum e cu bateria adica cand ajunge cat trebuie sa il tin in priza la incarcat pana sa pot sa umblu pe el sau metoda asta nu se mai aplica la telefoanele astea moderne sau ce trebuie sa fac ca sa tina mult bateria?

2 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Il lasi pana la a.2-a zi la incarcat happy

| 2handsUp a răspuns:

Eu stiu ca la inceput trebuie sa il lasi sa se descarce pana la inchidere de tot de 3 ori, iar de incarcat il lasi pana iti da el notificare ca s-a incarcat si nu sunt de acord cum fac altii :,, il tin toata noaptea, ca sa tina".
Dupa ce faci de trei ori il folosesti normal, adica il incarci cand iti notifica el ca s-a descarcat(nu mai devreme, ca din cate stiu eu strica bateria) si il scoti tot cand iti notifica el.
Atat cu bateria, cat despre telefon sa il folosesti sanatos si sa ai mare grija la hoti. Salut!