| Neindemanatul a întrebat:

Am dat o palma in carcasa zalman z3 in fata ca sa prind gen fața...ecranul a facut ceva flash alb iar cand il aprind nici perifericele nu se mai aprind. Sa fie placa de baza?

Răspuns Câştigător
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Ai mai multe variante.

1. Scoate bateria de la BIOS un minut
2. Scoate Ramii si curata sloturile
3. Vezi sa nu ai cabluri miscate sau iesite din mufe. ( mai impinge in ele sa fii sigur ca sunt bagate bine )
4. Vezi prin spate pe la usb-uri sa nu fii rupt ceva daca s-a atins de perete sau de birou, eu asa am patit, nu mai aprindea nimic din cauza a doua usb-uri din spate. Incearca sa pornesti pc-ul doar cu monitorul conectat la ele.

| Neindemanatul explică (pentru Qweerrrtttyyy):

Am rezolvat, erau niste cabluri mici care pleaca de la buton start, buton restart etc... unul din ele s-a dereglat, mersi!

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru Neindemanatul):

Cu mare placere

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat