| Grecomat a întrebat:

Am dat un restart la laptop si am 255mb ram din 4gb. Ce trebuie sa fac ca sa am inapoi 4?;

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cei 255 mb ar putea fi memoria cache rezervata placii video, nicidecum memoria ram totala de care spui tu. Banuiesc ca acea valoare ai vazut-o cand sistemul se incarca. Dupa ce intri in Windows, da click dreapta pe "My computer" ("Computer"), alege Properties si iti va aparea o fereastra cu cateva caracteristici despre sistemul tau (procesor, ram). Daca si acolo ai 255 mb (desi putin probabil), inseamna ca e o problema legata de memoria ram.

| K0sti a răspuns:

Tu nici nu stii ce ai in calculator nene! Ce inseamna la tine restart? Restart inseamna atunci cand il opresti si-l repornesti, aia inseamna restart! A drac ea limba romana!