| m00n a întrebat:

Am de conectat un router wireless si l-am configurat,am facut retea,dar imi spune ca nu e net.Daca bag cablul de la modem inapoi, e net. Vreo idee?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai adaptor wireless la PC?

| m00n explică (pentru Ioandelasal):

Daaaa,si imi apare reteaua si pe calculator, si pe laptop, si pe tableta si pe tel...dar nu merge sa intru pe net, adica se conecteaza device-urile la retea, dar spunea limited conectivity

| Ioandelasal a răspuns (pentru m00n):

Daca ai facut corect configurarea router-ului si tot nu te poti conecta atunci va trebui sa chemi pe cineva priceput, sa vada la fata locului, nu-mi dau seama de ce n-ai internet.

| m00n explică (pentru Ioandelasal):

Am sunat la provider si cica vor trimie pe cineva in max 14zilerolling on the floor)N-o sa mai cumpar niciodata prostii la reducerestraight face

| R3DAOT a răspuns:

Daca-l bagi inapoi? unde inapoi? la PC? sau unde?

| m00n explică (pentru R3DAOT):

Da,daca scot firul de net din router si il bag direct in calculator, adica refac reteaua initiala.La asta ma refereamhappy

| R3DAOT a răspuns (pentru m00n):

Eu zic sa dezinstalezi driverul si utility-ul de la router si sa incerci din nou sa-l instalezi-configurezi si sa citesti ghidul de instalare cu atentie happy bafta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai introdus corect user ul si parola de la net in router?