| anonim_4396 a întrebat:

Am de gand sa cumpar un telefon de gaming ca sa joc asphalt 8, ce telefon imi puteti recomanda? dau funda.

13 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Aproape orice telefon mai nou de 2012 ar trebui sa ruleze jocul ala. Sau absolut orice smartphone aparut dupa 2014-2015 ca sa fii sigur.

| LTAA a răspuns:

Samsung Galaxy S8 Plus

| Staind a răspuns:

La un telefon de gaming iti trebuie o husa de gaming, precum si casti de gaming sau incarcator de gaming.
Si un wallpaper de gaming.
Gaming. Sombapla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Telefon de gaming?
Glumești?

| Xenoverse a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce nu intelegi?

| anonim_4396 explică (pentru Xenoverse):

Nu există așa ceva.
Vezi că am rulat jocul ăla pe un telefon de 300 lei.
Dacă tot vrei telefon de gaming urmează sfatul lui Staind.

| Xenoverse a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca ai avut o besina de telefon daca a costat numai 300 lei.

| anonim_4396 explică (pentru Xenoverse):

Răspuns tipic pentru un copil de maxim 12 ani.
Am spus că l-am rulat, nu că era telefonul meu.

| Xenoverse a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe un telefon de 300 lei, jocul ala merge doar cu lag, vezi ca am avut multi prieteni care au jucat jocul ala pe un telefon de 300 lei si s-au plans ca le mergeau cu lag.

| anonim_4396 explică (pentru Xenoverse):

Ok, am avut eu noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista telefon de gaming. Hai da-o incolo de treaba, pana unde mergem..peste ceva timp vom vedea unul care spune ca vrea sa isi cumpere SmartWatch de gaming?

Cum s-a mai spus, cam orice telefon din 2012 in sus este capabil sa ruleze jocuri ca si Asphalt 8. Ai grija procesorul sa fie macar Quad-Core, daca e mai slab tot va merge dar cu lag.

| AnonymGirl2017 a răspuns:

Un telefon care are procesor Quad-core este deja considerat capabil cam de orice joc deci daca vrei ceva mai bun iti recomand un telefon cu procesor Quad-core sau si mai bine Octa-core! Ex : Asus Zenfone 3 2017

| AlexandruMMM a răspuns:

Nu exista termenul de telefon de gaming.
Dar daca vrei un telefon pe care sa ruleze Asphalt 8 fara lag, eu iti recomand orice telefon aparut din 2013 pana la ora actuala, avand cel putin 1, 5GB ram si un procesor Quad-core. Asta ar fi destul.