| anonim_4396 a întrebat:

Am descarcat antivirusul eset si am dat o scanare completa si nu s-au gasit amenintari.
Am driverul recomandat de pe site-ul producatorului amd pentru un rx 580 8gb.
Dar cand intru in radeon software la setarile placii video antivirusul imi spune automat ca:
Adresa a fost blocata, Adresa url: http://amd.systemrequirementslab.com/api/ping
Posibil sa fie virusat driverul placii video de pe site-ul producatorului?
Ca in task manager cand joc pubg procesorul sta in 80-100% si placa video in 100% si am mici blocari pe parcursul jocului.

1 răspuns:
| tpUuUuUuUuU a răspuns:

Cat timp nu intri pe site-uri shady, lasa antivirusul ca doar consuma resurse. Sau treci pe linux