| bvzmsam a întrebat:

Am doua terenuri, unul de 6, 35 kmp si altul de 0, 62 kmp pentru care imi trebuie o harta.
Cum pot realiza cat mai ieftin o harta personala pentru aceste suprafete, avand imaginile din Google Earth?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci un screenshot despre harta Google, il salvezi, dupa care desenezi pe harta cu programul Paint din Windows, iar ce nu-ti trebuie stergi tot acolo.
La sfarsit salvezi harta si-l poti tipari.

| bvzmsam explică (pentru Bula):

Problema este ca daca iau toata suprafata de 6, 35 kmp, atunci drumul este o linie subtire, aproape foarte subtire. Am incercat deja aceasta metoda, insa rezultatul nu a fost prea bun.

| Bula a răspuns (pentru bvzmsam):

Drumul poti ingosa putin, sa se vada mai bine.
Si asa, harta este doarpentru uz personal, daca am inteles bine.

| bvzmsam explică (pentru Bula):

Multumesc! Voi mai incerca inca o data pentru cea 620000 mp. In terenul de 6, 35 kmp, drumul are o latime de 6 pana la 8 m. Eu am mai facut pentru terenul mare ceva asemanator, insa mi-au iesit 200 de fotografii care ar trebui imbinate pentru a iesi una singura.

| Bula a răspuns (pentru bvzmsam):

Repet: notarea drumului NU trebuie sa fie neaparat la scara hartii!
Harta fiind pur informativa, linia indica doar existenta drumului, nu neaparat si latimea lui. happy
.