| AlexAndreiD a întrebat:

Am doua ventilatoare pentru carcasa care au mufele cu 3 pini. Nu au Molex. Doar o mufa fiecare, cu 3 pini. Placa de baza are doua locuri cu 4 pini in care se pot pune ventilatoare (deci 2 locuri in plus fata de locul unde se pune coolerul procesorului care are tot 4 pini) Scrie langa ele FAN1 si FAN2 Aveti idee cum sau unde le conectez ca sa mearga? Pe placa de baza nu exista nicaieri un loc unde sunt 3 pini. Placa de baza este Asus Prime B350 Plus

1 răspuns:
| Uvox a răspuns:

Cele cu 3 pini au reglaj de turatie. Cele cu 4 sunt si cu senzor de temperatura. Cred ca merg oricum.