| Aditranda a întrebat:

Am endless os pe un laptop Asus. Vreau sa trec pe windows 10. Atunci când incerc sa instalez windowsul de pe stick imi apare o fereastră in care zice,, a required cd / dvd driver device is missing from your computer. Am incercat toate variantele posibile. Va rog, vreau un raspuns competent.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Trebuie sa ai un prieten/alt laptop/calculator, o cunostiinta, orice sa poti sa-ti faci un stick "normal".

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce model de Asus mai exact? Ai facut stick-ul cu rufus, sau ai incercat de pe un dvd, sau cum. Inseamna ca nu ai incercat chiar toate variantele daca dai de ideea respectiva. Lasa un serial number sau ceva.

| Aditranda explică (pentru CM7YRE):

Asus vivobook s15 s530fa. Nu am cum sa instalez rufus pe linux. Am făcut stick ul cu windows cu Restore disk image pe endless

| CM7YRE a răspuns (pentru Aditranda):

Trebuie sa ai un prieten/alt laptop/calculator, o cunostiinta, orice sa poti sa-ti faci un stick "normal".

| dannyel86 a răspuns:

Incearca tutorialul de mai jos. La unii din cei care au avut aceeasi problema a functionat. Configurarea difera in functie de fiecare sistem in parte (bootare de pe stick, setari).
https://www.youtube.com/watch?v=NpNWqUAITRo