| anonim_4396 a întrebat:

Am facut comanda de aproape 7.000 lei de la Pc Garage. Pc-ul mi-a venit cu placa video nemontata. aceasta atarnand prin sistem. Desi eu am platit si serviciul asamblare gold. Nu mi-au raspuns la e-mail. Eu acum am platit tot desi stau cu pc degeaba. Ca eu nu stiu sa montez placa video. Am facut cerere de retur dar nu mi-au raspuns. Comanda a fost facuta acum 3 zile, am drept de retur 14 zile. Ce sa fac? Sa-mi iau avocat si sa-i dau in judecata?

9 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Suna-i si daca refuza iar ameninta cu plangere la OPCwinking

| Lioana a răspuns:

Probabil ți-au montat acea placa dar o fi căzut în timpul transportului din cauză că nu a fost prinsă cu șuruburi. Cumpăra tu niste șuruburi din acelea mici pentru PC dacă nu ai pe acasă. Nu sunt scumpe. Practic placa va sta și fără șuruburi dacă nu miști calculatorul din loc dar e mai bine sa o prinzi.
Sper doar sa-ti fie funcțional Pc-ul.
Dacă vrei să faci retur încearcă să-i contactezi telefonic. Ai mai multe șanse la un răspuns din partea lor.

| Ionut58282856 a răspuns:

Daca placa video atarna pe acolo inseamna ca l-ai desfacut, vezi si tu unde se potriveste ca trebuie decat sa o bagi putin pe acolo.

| EusebiuPWN a răspuns:

Posibil sa se fi intamplat asta in timpul transportului. N-ai garantie pe unitate, ci p[e componente, asta inseamna ca poti desface pc-ul fara probleme de a pierde garantia. Desfa carcasa si uita-te putin la placa video, vezi daca are ceva rupt, daca nu incearca sa o montezi, nu ai mare lucru de facut, gasesti tutoriale pe net.

| StefanDrg a răspuns (pentru EusebiuPWN):

Eu stiu sa o pun, dar nu are nici suruburile de prindere. Poaten sa stea fara suruburi?

| dannyel86 a răspuns (pentru StefanDrg):

Parerea mea e sa returnezi produsul.
Suna-i si explica-le problema, pentru a fi rezolvata in mod amiabil.
Recomandat ar fi sa lasi unitatea in starea in care este, sa nu umbli la ea.

| Salontanul a răspuns (pentru StefanDrg):

Ce drac de suruburi sa ai? Nici o placa video nu-i prinsa cu suruburi. Daca atarna pe acolo inseamna ca-i prinsa de alimentare. Mai trebuie sa o pui in slot si in locasul lasat liber in carcasa. O iei usor (fara a forta si vezi in ce slot se potriveste, o apesi usor pana intra de tot si nu se mai vad piciorusele aurite din slot.
Vizioneaza si acest video: http://bit.ly/2HX299w

Răspuns utilizator avertizat
| aLoneInDark18 a răspuns:

Încearcă să o montezi singur, nu e greu, sau daca ești nemulțumit de serviciile lor, poți face o reclamație la OPC.