| ♥Anto* a întrebat:

Am facut o cerere de prietenie pe facebook si vreau s-o anulez. Cum fac? Se poate?

Răspuns Câştigător
| Sanzii123 a răspuns:

Pai dai acolo sus la "contul meu" si alegi "editare prieteni". Apoi te uiti in partea stanga si alegi "toate conexiunile".
O sa iti apara o lista cu toti prietenii tai si acolo cauti persoana pe care vrei "s-o anulezi" si dai click pe acel "X" (remove connection) din partea dreapta din partea numelui persoanei. Sau intri direct pe persoana respectiva si dai anulare cerere/cancel request.
Si gata big grin

Alte răspunsuri
7 răspunsuri:
| mada12 a răspuns:

Intri pe profilul lui/ei si in loc de "invite friend" sau cum scrie.straight face iti zice daca vrei sa anulezi.tongue Dai acolo.

| euuuuuuu6 a răspuns:

Numai daca dupa ce ti-o accepta il stergi din lista de friends...

| lol1232 a răspuns:

Atunci cand iti da acea persoana accept il stergi tu din lista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe profilul persoanei respective si jos in parte din stanga ai optiunea sa iti anulezi cererea (inainte de a-ti da ea accept).

Alte răspunsuri
| Carbon_8783 a răspuns:

Pai chiar daca nu am cont pe facebook ma gandesc ca celui/celei caruia/careia i-ai facut cerere de prietenie iti va da accept si tu poti sa-i dai ignor apoi big grin