| bogdan324 a întrebat:

Am facut unui baiat stick-ul usb bootabil ca sa isi reinstaleze windows-ul,problema este ca nu stiu cum sa repar stick-ul sa revina la normal,caci dupa ce i-am instalat windows-ul,am sters toate fisierele din stick,nu mai pot baga nimic pe stick,cand am dat sa formatez stick-ul nu s-a intamplat nimic,am apasat format dar nu a avut vreun efect, si cand dau la properties zice ca am 0kb disponibillaughing
Cum pot repara stick-ul?

Răspuns Câştigător
| BlueByte a răspuns:

Nu in meniul de boot, ci exact cum formatezi o partitie cand instalezi windows-ul, numai ca formatezi stickul, nu partitia C.
Daca mai ai nelamuriri, intreaba.

8 răspunsuri:
| BlueByte a răspuns:

Incearca asa:
Daca ai vreun windows bootabil pe cd/dvd boot-eaza de pe el, cu stickul bagat si dai format din setup-ul windows-ului!
Revin-o cu raspuns!

| bogdan324 explică (pentru BlueByte):

Sa vad daca am priceput..deci restartez pc-ul, bootez de pe cd cu stick-ul bagat, si o sa imi apara in meniul de boot selectia format?

| bogdan324 explică (pentru BlueByte):

Mergeee! ai funda! THX!

| BlueByte a răspuns (pentru bogdan324):

Cu placere!

| BlueByte a răspuns (pentru bogdan324):

Nu in meniul de boot, ci exact cum formatezi o partitie cand instalezi windows-ul, numai ca formatezi stickul, nu partitia C.
Daca mai ai nelamuriri, intreaba.

| Gabitech a răspuns:

Dai click dreapta pe my computer, manage, si o sa iti apara undeva storage/disk management si cu stickul bagat o sa-ti apara acolo. incerci sa ii dai delete partition si o creezi din nou.salut

| bogdan324 explică (pentru Gabitech):

Am dat acolo sub storage la removable storage, dar nu imi arata nimic in partea dreapta, desi in my computer se vede stick-ul

| bogdan324 explică (pentru Gabitech):

Am dat la removable storage si nu arata nimic, in my computer se vede stick-ul

| Dascalu_Marian_1973 a răspuns:

Sticu nu imi mai arata videoclipurile ce trebuie sa fac