| SonicAndrei a întrebat:

Am făcut update la Windows 8, dar nu-mi place ce s-a schimbat. E vorba despre acel update din aprilie în care s-au făcut un update mai mare de grafică (http://www.hanselman.com/......date1.aspx ). Îmi place cu o condiție: atunci când dai clic dreapta e o iconiță din Start apare acea „fereastră" ca pe desktop. Am Windows 8.1 Pro de câteva zile și îmi plăcea cum era înainte (când dădeam clic dreapta pe o iconiță din start apărea o nouă bară jos cu comenzile). Era mai elegant și mai OK înainte. Există setare ca să pot pune la loc cum era? Probabil se poate cu System Restore, dar asta înseamnă să anulez tot update-ul și toate celelalte (vreo 40) și nu are rost doar fiindcă nu-mi place noua grafică.

2 răspunsuri:
| ionutzz223 a răspuns:

Salut!
Deci parerea mea despre windows 8 e proasta tu stiiai ca in moment ce noi navigam pe internet suntem urmariti de sute de companii nu avem pic de intimitate eu sunt utilizator de win xp si imi e scarba de Microsoft dar daca nu esti gamer iti recomand cu caldura Linux, Ubuntu si etc.
Bafta!

| SonicAndrei explică (pentru ionutzz223):

Mulțumesc de părerea ta! Dacă nu-mi spuneai cred că aș fi murit!
Dar evident că suntem urmăriți pe internet, dar nimeni nu se uită la ce facem ci doar robotul care verifică dacă nu spargem site-ul de la NASA (e un exemplu)! Totuși, poți bifa o căsuță din browser și site-urile nu te vor mai urmări.
Te asigur eu că Windows 8 e mult mai bun decât XP și nu știu de ce ai aceste păreri, dar ai vreo idee ce aș putea face ca să fie iar ca înainte?
PS: Nu știu dacă mă pot numi „gamer", dar îmi trebuie Windows foarte mult și pentru jocuri.